Instalacje

Biometryczne rejestratory czasu pracy w Twojej firmie

Biometryczne rejestratory czasu pracy wykorzystują unikalną cechę fizyczną – w tym odciski palców, skany tęczówki lub rozpoznawanie twarzy – w celu potwierdzenia tożsamości pracowników i zapewnienia niezrównanego rozwiązania kontroli czasu i obecności. Pisząc o korzyściach tego typu rozwiązania nie sposób nie wskazać na kilka szczególnych aspektów.

Kontrolowanie dostępu do miejsca pracy

Biometryczne rejestratory oferują niebywałą jakość kontroli dostępu do miejsca pracy, która jest niemożliwa do osiągnięcia przy użyciu innej technologii. Jeśli planujesz sparować kontrolę dostępu z rozwiązaniem dla pracowników i obecności, biometryczne rejestratory czasu są idealnym rozwiązaniem. Za przyłożeniem do skanera jednego palca pracownik może potwierdzić swoją tożsamość, zgłosić się do pracy i otworzyć drzwi. Urządzenia te mogą być skonfigurowane przez Twoją firmę, aby zezwalać tylko określonym pracownikom na dostęp do szczególnych pomieszczeń. Tego rodzaju rozwiązanie jest idealne dla firm, które cenią wydajność i zapewniają, że Twoi pracownicy są we właściwym miejscu we właściwym czasie.

Eliminacja nieuprawnionego skracania czasu pracy

Pracownicy mogą łatwo nadużywać tradycyjnych sposób ewidencji czasu pracy, celowo lub przez pomyłkę. Biometryczne rejestratory zapobiegają „oszukiwaniu za pośrednictwem kumpli” (gdzie jeden pracownik używa numeru PIN lub karty identyfikacyjnej innego pracownika, aby zarejestrować go, gdy ten nie pracuje), wymagając od każdego pracownika fizycznego uwierzytelnienia przez system zegara czasu. Ponadto te zegary przyspieszają i ułatwiają pracownikom rejestrowanie się i wychodzenie, co oznacza, że ​​Twoi pracownicy są bardziej skłonni do przestrzegania procedur śledzenia czasu i zmniejszania potencjalnie straconego czasu spędzanego na zastanawianiu się, jak wejść i wyjść na zmianę lub przerwę.

Poprawa bezpieczeństwa

Biometryczne rejestratory czasu pracy są nie tylko najlepszą opcją do kontrolowanego dostępu i uwierzytelniania pracowników, ale zapewniają one również bezpieczeństwo Twojej firmie. Technologia biometryczna może trzymać Twoich klientów, gości i interesariuszy z dala od miejsc przeznaczonych dla pracowników, śledzić ruchy pracowników, a nawet zapobiegać wtargnięciu i kradzieży. Jeśli Twoja firma korzysta z biometrycznych urządzeń z obszaru kontroli dostępu, Twoi pracownicy i mienie są zawsze bezpieczne. Podczas gdy klucz blokady, kod dostępu lub karta bezpieczeństwa mogą zostać skradzione lub niewłaściwie użyte, biometrycznych czujników nie da się w ten sposób ominąć.

Zwiększanie wydajności pracowników

Biometryczne systemy ewidencji czasu pracy i obecności znacznie poprawiają wydajność pracowników w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Systemy te są łatwe w konfiguracji, łatwe w obsłudze dla pracowników i menedżerów oraz oszczędzają czas i pieniądze firmy. Biometryczne zegary czasu najlepiej współpracują z oprogramowaniem do automatycznego pomiaru czasu i obecności, aby zminimalizować błędy pracowników i zwiększyć indywidualną wydajność. Im mniej czasu Twoja firma poświęca na weryfikację kart czasu pracy i godzin pracy pracowników, tym więcej pieniędzy zaoszczędzisz. Ponadto, ponieważ systemy biometryczne są niezawodne i łatwe w użyciu, Twoi pracownicy oszczędzają czas wchodzenia i wychodzenia i będą mogli bardziej skoncentrować się na swojej pracy.