lemiesze
Mechanika

Lemiesz – bohater podczas prac ziemnych

Patrząc na maszynę budowlaną, koparkę czy ładowarkę widzimy ogół mechanizmów i pojazd, który przeznaczony jest do wykonywania określonych prac. Trudno jednak doszukać się elementów, od których tak naprawdę zależy jakość wykonywanych prac – bez nich nie byłoby możliwości ich wykonania. Jednym z takich elementów, na które oddziałują ogromne siły jest lemiesz, który przytwierdzany jest najczęściej do łyżek koparki, ładowarki czy pługa.

Lemiesze – osprzęt nie do zdarcia

To co musi wyróżniać lemiesz to najlepszej jakości stal, która nie podda się po kilku kontaktach z gruntem czy innym materiałem. Stal wykorzystywana do produkcji lemiesza powinna być najwyższej jakości, aby uporać się nawet z najbardziej twardym elementem gleby. Lemiesz stanowi element, który jako pierwszy ma kontakt z ziemią, kamieniami, piaskiem czy korzeniami, dlatego jest najbardziej narażony na ścieranie. Stąd tak dużą uwagę należy zwrócić na jakość wykonania, gatunek stali, sposób mocowania. Niezwykle istotną kwestią podczas produkcji lemieszy jest proces ich hartowania – to od niego w dużej mierze zależy jak trwały będzie osprzęt. Lemiesz gwarantuje sprawa pracę w najcięższych warunkach, a także znacznie szybsze jej ukończenie.

Mocowanie lemiesza do osprzętu maszyny budowlanej

Lemiesze można mocować do osprzętu na różne sposoby. Najpopularniejszymi jest przyspawanie oraz przykręcenie lemiesza do określonego miejsca maszyny. Każdy z nich ma jednak swoje wady i zalety. Pierwszy sposób zapewnia większą stabilność i bezawaryjność (zakładając dobrze wykonanie połączenia), natomiast drugie rozwiązanie pozwala łatwiej i szybciej mocować i domontować lemiesze, dzięki czemu można je częściej wymieniać na inne w razie potrzeby. Co więcej, drugi sposób montażu lemiesza pozwala na jego samodzielną wymianę, bez konieczności odwiedzenia specjalisty i ingerowania w maszynę.

Lemiesze są dostępne pod adresem https://entrack.pl/kategoria-produktu/stal/lemiesze/ . Zachęcamy do odwiedzenia strony!