Hale stalowe - budowa
Bezpieczeństwo Budowa Instalacje Poradnik

Budowa hal stalowych – co należy wiedzieć?

Budowa hal stalowych to długofalowe i skomplikowane wydarzenie, które zaczyna się od spraw biurokracyjnych po kwestie technologiczne. Warto zwrócić uwagę, że na każdym etapie można popełnić błąd. Niemniej jednak należy wybrać sprawdzonych wykonawców, którzy cechują się nie tylko profesjonalizmem, ale także wiedzą i doświadczeniem. Dlatego w dalszej części artykułu przedstawiamy etapy budowy hal stalowych.

Etapy budowy hali stalowej

Do głównych etapów budowy hali stalowej można zaliczyć między innymi:

  • zgromadzenie dokumentacji oraz zaprojektowanie hali,
  • wykonanie elementów konstrukcyjnych,
  • montaż hali z przygotowanych elementów
  • a także prace instalacyjne i wykończeniowe.

Zdobycie decyzji o warunkach zabudowy to z pewnością pierwszy etap budowy każdej hali. Bazując na tych informacjach tworzy się projekt hali stalowej. Po otrzymaniu pozwolenia na jej budowę można zacząć prefabrykację elementów, które zostaną złożone w całości na placu budowy. Warto zwrócić uwagę, że nowoczesne technologie pozwalają zaprojektować wytrzymałe elementy do których wykorzystuje się ogromną ilość stali. Po wykonaniu prac ziemnych, przygotowaniu działki do wylania fundamentów oraz umieszczenia belek podwalinowych można dokonać montaż konstrukcji stalowych. Wszystkie elementy łączy się ze sobą za pomocą śrub. Ostatnim nie mniej ważnym elementem są prace kończące budowę hali stalowej, które polegają na:

  • wybetonowaniu posadzki oraz wygładzeniu jej powierzchni,
  • montażu instalacji zarówno wewnątrz jak i zewnątrz,
  • zagospodarowaniu przestrzeni wokół hali.

Co należy do do elementów hal stalowych?

Warto zwrócić uwagę, że konstrukcja hali stalowej to połączenie kilku elementów głównej struktury. Do nich należy między innymi: struktura nośna, konstrukcja drugorzędna. Celem konstrukcji głównej jest przeniesienie na fundamenty różnych obciążeń, które oddziałują na obiekty wielkopowierzchniowe. Z kolei konstrukcja hali montowana jest na placu budowy z wcześniej przygotowanych elementów.

Budowa hal stalowych. Kraków i w innych rejonach Metal Service realizuje swoje usługi

Szukasz firmy, która dotrzymuje wszystkich terminów i buduje hale na najwyższym poziomie? Metal Service jest wiodącym przedsiębiorstwem na międzynarodowym rynku Europejskim. Sumienność, solidne wykonanie i doświadczenie to cechy charakteryzujące firmę Metal Service.
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową pod linkiem:
http:// https://metalservice.info.pl/budowa-hal-stalowych-krakow/