gaz do wózków widłowych
Mechanika

Butle do napędu wózków widłowych – o czym należy wiedzieć?

Gaz do wózków widłowych jest bardzo chętnie i często wybieranym rozwiązaniem. Z całą pewnością wpływ na ten wybór mają względy czysto ekonomiczne, a także ekologiczne – nasza świadomość w tym temacie jest coraz większa. W branży transportowej, przeładunkowej, a także w hurcie wózki widłowe odgrywają niezwykle istotną rolę. O czym więc należy pamiętać, decydując się na ten rodzaj paliwa dla wózków? Podpowiadamy co nieco w naszym artykule.

Jakie są zalety napędu na butle gazowe?

Niewątpliwie jedną z największych zalet wykorzystania gazu do wózków widłowych jest ich uniwersalność. Odpowiednio dobrana butla z gazem będzie mogła być stosowana do niemal wszystkich typów wózków widłowych. Często obawiamy się, że uszkodzi to nasz sprzęt, jednak bez obaw. Obecna technologia pozwala nam na stosowanie butli z gazem zarówno do wózków, które oryginalnie pozwalają na tego typu zasilanie, jak i do tych, które zostały przygotowanie do gazu w sposób wtórny. Jedną z zalet jest również wygoda montażu i użytkowania, a także lekkość butli z gazem. Obecnie, niektóre z butli są o wiele lżejsze od ich stalowych odpowiedników. Jak również wiadomo – im wyższa masa pojazdu, tym większe spalanie. Montaż jest niezwykle prosty – poradzi sobie z nim wręcz każdy! Warto tutaj wspomnieć również o innowacyjnej technologii wykonywania butli, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie ryzyka dotknięcia butli korozją.

wózki widłowe  na gaz

Dlaczego warto wybrać gaz do wózków widłowych?

Gaz do wózków widłowych to przede wszystkim dobre rozwiązanie pod kątem ekonomicznym. Takie zasilanie jest znacznie tańsze niż inne rozwiązania. Warto zaznaczyć, że silniki na gaz zazwyczaj pracują do dwóch razy dłużej niż silniki benzynowe. To także doskonałe rozwiązanie pod kątem ekologii – propan jest gazem nietoksycznym, o czystym spalaniu. Wózki widłowe zasilane gazem zachowują również stały poziom mocy przez cały czas pracy.

Gaz do wózków widłowych znajdziesz na stronie https://greengas.pl/produkt/butla-do-napedu-wozkow-widlowych/.