płyty winylowe sklep online
Poradnik

Czy płyty winylowe można czyścić?

Czarne płyty stale zyskują na popularności. Posiadanie winyli to już nie tylko kolekcjonerstwo. Coraz chętniej sięgamy po płyty gramofonowe nie tylko ze względu na ich jakość dźwięku, ale właśnie przez to, że są na topie. Często zastanawiamy się w jaki sposób można dbać o winyle. Istnieje kilka prostych sposobów, aby utrzymać je w idealnym stanie. 

Odkurzanie winyli

Kurz to wróg nas wszystkich. Pojawia się wszędzie, gdzie tylko może. To samo tyczy się płyt winylowych. Zakurzona płyta jest zagrożeniem dla gramofonu. Dlaczego? Osiadły kurz może uszkodzić igłę gramofonową, a to może narazić nas na spore koszty związane z naprawą lub wymianą sprzętu na nowy. Odkurzanie płyty winylowej nie jest skomplikowanym procesem. Potrzebna nam będzie jedynie specjalna szczotka z węglowym włosiem. Wystarczy przecierać talerz płyty. Należy jednak o tym pamiętać i powtarzać tę czynność przynajmniej raz na miesiąc. 

Mycie płyt winylowych z tłuszczu i plam

Podobnie jak inne przedmioty winyle mogą ulegać zabrudzeniom. Tłuste plamy należą z pewnością do tych najgorszych. Pewnie wielu z Was nie byłoby przekonanych co do czyszczenia czarnej płyty jednak nic bardziej mylnego. Winyle możemy czyścić i usuwać plamy bez większych komplikacji. Niezbędny będzie płyn, który pomoże usunąć plamę. Unikajmy prostych metod w postaci wody i mydła, ponieważ możemy w ten sposób uszkodzić płytę. 

Płyty winylowe dostępne w sklepie online

Czyszczenie płyt winylowych jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy odpowiedni sprzęt i płyn, który umożliwi prawidłowe mycie. Dzięki temu nasze płyty będą nie tylko lepiej się prezentować, ale także będą mogły działać znacznie dłużej. Winyle możemy znaleźć w sklepie muzycznym online CD DVD VINYL. To miejsce, które od lat cieszy się popularnością wśród fanów muzyki i tradycyjnych nośników w postaci czarnych krążków. W sklepie muzycznym online znajdziemy płyty od ponad pół miliona wydawnictw.