śruby trapezowe
Instalacje

Czym kierować się podczas wybierania wycinaka do kiszonek?

Zajmując się produkcją rolną niezwykle ważnym jest zakup odpowiedniego sprzętu, który pomoże nam w realizacji codziennych obowiązków. W tym artykule powiemy sobie czym kierować się podczas wybierania idealnego wycinaka do kiszonek.

Czym jest wycinak do kiszonek?

Jest to dodatkowe urządzenie, które montuje się do traktora. Pozwala on na wycinanie odpowiedniej ilości kiszonki z pryzmy lub silosa. Jego największą zaletą jest to, że pozwala on na szybkie przygotowywanie paszy dla bydła hodowlanego. Jest to dosyć drogi sprzęt deutz, w związku z czym jego zakup powinien być naprawdę dokładnie przemyślany.

Zalety wycinaków do kiszonek

Jego główną zaletą jest oszczędność czasu oraz energii jaką trzeba włożyć w wykonywanie pracy. Wycinak jest w stanie przygotować znacznie więcej i znacznie szybciej paszę dla bydła niż miałoby to miejsce w przypadku własnoręcznej pracy ludzi. Wycinaki ograniczają również marnotrawienie paszy, a przy użyciu odpowiednich części deutz nie ma dla nich produktów, których nie byłyby w stanie przerobić.

Na co zwrócić uwagę wybierając wycinak do kiszonek?

Po pierwsze ważna jest jego odpowiednia szerokość. Ponadto ilość palców i ich rozstawienie. Im jest ich więcej i bliżej siebie, tym wydajność wycinaka staje się większa. Warto pamiętać o tym, aby dokładnie przeanalizować potrzeby naszego gospodarstwa, ponieważ wycinak i części do silników deutz są bardzo kosztowne, stąd też wybór musi być rozsądny.

Jakie są wady wycinaka do kiszonek?

Największą jego wadą jest jego ograniczona wysokość. W związku z czym trzeba brać to pod uwagę rozważając jego zakup.

W związku z powyższym warto pamiętać o tym, że wycinak najlepiej sprawdzi się w gospodarstwach o średniej wielkości. Jeżeli posiadamy duże gospodarstwo powinniśmy zdecydowanie postawić na maszyny o większej wydajności. Jeżeli zaś nasze gospodarstwo jest małe, to warto przemyśleć czy zakup wyżej wspomnianego rzeczywiście w naszym przypadku będzie opłacalny.

Aby wycinak działał sprawnie bez zarzutu musi działać również sama maszyna w tym jej silnik. Jeżeli potrzebujecie części sprawdźcie na stronie https://deutz-sklep.pl/