okna bielsko biała
Poradnik

Energooszczędne okna PCV

Na rynku możemy znaleźć wiele propozycji okien energooszczędnych. Jakie cechy powinny posiadać okna zewnętrzne? Co wziąć pod uwagę przy zakupie? Dowiedz się z naszego artykułu.

Charakterystyka okien plastikowych PCV

To czy dane okno jest energooszczędne, decyduje współczynnik Uw. Mówi on o tym, ile ciepła przenika przez okno podczas występowania różnicy temperatur. Za energooszczędne, uważa się okna o Uw w wysokości mniej niż 1 w/(m2k). Czym powinny się charakteryzować energooszczędne okna? Okna PCV cechują się zdecydowanie lepszą izolacją termiczną niż odpowiedniki z innych materiałów tj. drewno czy aluminium. Są one wykonane ze specjalnego szkła, które minimalizuję utratę ciepła z budynku. Wybierając energooszczędne okna PCV możesz realnie obniżyć koszty ogrzewania. W okresie zimowym okna ograniczają ucieczkę ciepła na zewnątrz, a w lecie nagrzewanie się. Okna PCV to także izolacja akustyczna. Okna chronią przed hałasem, co jest niezwykle przydatne w mieście, przy ruchliwych ulicach.

Montaż – okna Bielsko-Biała

Szukasz okien PCV w Bielsku-Białej? Oprócz doboru modelu okien zewnętrznych, bardzo ważny jest również ich odpowiedni i profesjonalny montaż. Sprawdź ofertę firmy Okna Majsterek, która oprócz szerokiego katalogu okien oferuje również ich montaż w Bielsku-Białej: https://oknamajsterek.pl/okna-plastikowe-pcv-bielsko-biala/.