Instalacje

Fasety czy sufit podwieszany?

System oświetlenia podsufitowego jest dzisiaj bardzo popularne. Nic dziwnego sprawia, że sufit wygląda efektownie, jest też funkcjonalne gdyż oświetla całe pomieszczenie. Ponadto zazwyczaj stosowane jest oświetlenie ledowe, które jest również ekologiczne.

Fasety pod oświetlenie

Kiedy nie możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek jak sufit podwieszany, albo jeżeli nie chcemy zajmować się tak poważnym remontem, warto skorzystać z rozwiązania jakim są fasety sufitowe pod oświetlenie.

Fasety pod oświetlenie a tradycyjne fasety

Fasety dedykowane pod oświetlenie sufitowe zostały zaprojektowane tak aby wystarczył im jeden punkt podparcia, czyli przymocowanie do ściany. Ponadto posiadają one miejsce na poprowadzenie taśmy ledowej, tak aby nie była widoczna z perspektywy gościa salonu.

Rodzaje faset pod oświetleniem

Pośród faset sufitowych znajdziemy zarówno te niezwykle minimalistyczne, które sprawdzą się gdy nasze pomieszczenie jest nieco nowocześniejsze. Jeżeli zależy nam na licznych zdobieniach z łatwością znajdziemy również takie fasety w ofercie producenta Nord- Gips. Przykładowe zdjęcia i wymiary pod adresem http://www.nord-gips.pl/15-fasety-oswietleniowe

Podwieszany sufit

Oświetlenie znajdujące się w podwieszanym suficie to rozwiązanie bardzo minimalistyczne i nie wprowadzające akcentów żadnego stylu zatem jest dobrą bazą dla wielu stylów. Nie mnie jednak jest to rozwiązanie znacznie droższe i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Również istnieją pewne przesłanki, kiedy takie rozwiązania nie warto stosować, otóż zbyt niski sufit. Podwieszenie sufit spowodowałoby wtedy dodatkowe obniżenie sufitu.