grzejniki w stylu bauhaus

Grzejniki w stylu bauhaus. Funkcjonalność i prostota

Nowoczesne wnętrza zdają się być coraz bardziej minimalistyczne. Dlaczego tak się dzieje? Warto wspomnieć, że wkroczenie do XXI wieku oddziaływało bardzo silnie na poziom architektury i aranżacji wnętrz. Starano się wnosić jak najwięcej nowości. Oczywiście z marnym skutkiem. Przepych kojarzy się z czymś kiczowatym. Aktualnie liczy się funkcjonalność i prostota.

Mieszkania w stylu bauhaus

Jest to nurt wywodzący się z Niemiec. Stylistyka jest mocno okrojona z wszelkiego rodzaju dekoracji i zdobień na rzecz przestrzeni, funkcjonalności oraz światła docierającego do wnętrza pomieszczeń. W wielu przypadkach można zestawić ten styl na równi z industrializmem, jednak to dla stylistyki bauhausu istotne jest “mniej znaczy więcej”. Takie podejście zaczyna wchodzić na coraz większe salony świata. Minimalizm na rzecz praktyczności jest aktualnie stosowany w wielu zakątkach świata. Aranżacje wnętrz wchodzą zatem na zupełnie nowy poziom, gdzie nie liczy się już ogólna estetyka, ale możliwość swobodnego korzystania z funkcji mieszkania jakim jest spanie, gotowanie, odpoczynek oraz zachowanie higieny. Bauhaus preferuje geometrię w najczystszej postaci. Figury o idealnych proporcjach mają za zadanie wpisać się w surowe wnętrze mieszkania. Każde pomieszczenie jest przeznaczone do konkretnych czynności. To zdanie powinno przybliżyć mniej więcej przekaz jaki niesie za sobą ta stylistyka. 

ogrzewanie w stylu bauhaus

Ogrzewanie mieszkania do stylu Bauhaus

Sezon grzewczy już się rozpoczął. Jednak nigdy nie jest za późno na wymianę ogrzewania w mieszkaniu. Grzejniki w stylu bauhaus mogą przyczynić się do zwiększenia funkcjonalności przestrzeni. Ogrzewanie powinno być podłogowe, nierzucające się w oczy. Ewentualnie z dodatkową funkcją, która pozwoli na powieszenie mokrych ubrań w łazience, czy innych materiałów. 

Gdzie znajdziemy grzejniki do stylistyki bauhaus?

Zakupy przez internet już na stałe wdrożyły się do naszego codziennego funkcjonowania. Grzejniki w stylu bauhaus możemy zakupić u dostawcy Purmo. Jednej z największej sieci specjalizującej się w sprzedaży systemów grzewczych, ogrzewania podłogowego i wiszącego. Co więcej, coraz ciężej jest o produkty dobrej jakości. W Purmo otrzymujemy gwarancję na 10 lat działania ogrzewania. Grzejniki w stylu bauhaus możemy znaleźć na stronie internetowej sklepu https://purmo.pl/