Jak unowocześnić swój kominek?

Kominek w wielu domach stanowi centralny punkt. Nie jest jedynie miejscem, zapewniającym ciepło w zimowe wieczory, ale również jest istotnym elementem dekoracyjnym, warto więc zadbać o jego estetykę i unowocześnić wysłużony kominek. Jak to zrobić?

Metody na unowocześnienie kominka

Wymiana wkładu kominkowego

Pierwszą rzeczą która powinniśmy się zająć jest sam wkład kominkowy, to on decyduje wraz z wentylacją i kominem o bezpieczeństwie użytkowania kominka. Warto zastanowić się zatem czy nie powinien on zostać wymieniony na nowocześniejszy. Ciekawą ofertę wkładów kominkowych znaleźć można na stronie https://kominki-ratajczak.pl/oferta/wklady-kominkowe-do-3000-zl .

Rodzaje wkładów kominkowych

Na rynku w atrakcyjnych cenach możemy znaleźć wkłady kominkowe na drewno, gaz, czy bioetanol. Niezależnie od tego jakie paliwo wybieramy warto dostosować to do własnego domu pozostałych elementów systemu ogrzewania.

Renowacja obudowy kominkowej

Często okazuje się, że obudowa kominkowa wymaga renowacji. Jest to niezwykle częste zjawisko. Gdyż z biegiem czasu wszystko się starzeje. Jeżeli do czynienia mamy z obudową z cegły można pokusic się o jej przemalowanie na biało, a gdy dookoła są stare płytki, skujmy je i wymieńmy na nowe.

Wymiana półki nad kominem

Często największe wrażenie wywołują proste zmiany np. wymiana półki nad kominkiem. Zazwyczaj jest ona centralnym elementem kominka, na którym gdy w kominku nie pali się ogień skupia się cała uwaga. Często wystarczy jej szybka wymiana lub przemalowanie na inny kolor.

Zdejmij z kominka nadmiar bibelotów

Często kominek przyćmiewa zestaw bibelotów ustawionych na półce i gromadzonych przez długie lata. Warto od czasu, do czasu zmienić kompozycję i schować część ozdób, a postawić nowe i proste np. plakaty z napisami czy zdjęcia rodziny.