Jak utrzymać porządek w garażu?

Garaż wolnostojący w przypadku każdej rodziny pełni bardzo znaczącą rolę. Jest nie tylko miejscem do parkowania samochodu, ale również ważnym miejscem do przechowywania rozmaitych sprzętów. Za sprawą wielu funkcji jakie pełni, często zdarza się, że szybko w garażu robi się bałagan. Jak temu zapobiec?

Na początek warto określić jakie funkcje ma pełnić wasz garaż. Związane to będzie również z charakterystyką przedmiotów jakie planujecie tam przechowywać.

Garaż miejsce samochodu

Garaż to przede wszystkim z definicji miejsce do przechowywania samochodu. Nie możemy więc zastawić go tak, żeby nie było wolnego miejsca na samochód. Oprócz samej wolnej przestrzeni na wjechanie i zaparkowanie samochodu, w garażu powinno zostać również wygospodarowane miejsce na opony zimowe, akcesoria i narzędzia do drobnych napraw, płyny eksploatacyjne i środki do czyszczenia samochodu. Warto to wszystko zgromadzić w jednym miejscu. Opony, które zmieniamy dwa razy w roku możemy umieścić na najwyższych półkach regału garażowego.

Garaż jako miejsce na meble ogrodowe i inne sezonowe przedmioty

W garażu chowamy wszystko co po sezonie jest nam niepotrzebne. Dotyczy to zarówno mebli ogrodowych, z którymi żegnamy się z końcem października, ale również ozdób bożonarodzeniowych, które zazwyczaj sprzątamy w połowie stycznia.

Akcesoria samochodowe

Akcesoria samochodowe typu boxy wieszajmy w miejscu, którego nie zagospodarujemy i tak na inne przedmioty np. pod sufitem na środku garażu. Wykorzystajmy do tego celu z systemu wind garażowych.

Miejsce do majsterkowania

Często przedmioty w naszym domu wymagają naprawy, niektórzy lubią również prowadzić renowacje mebli. Warto zastanowić się zatem na postawieniu stołu warsztatowego, nad którym na systemie półek zamocujemy wszelkie narzędzia.

Jeżeli jednak jesteście dopiero na wyborze garażu już przed wyborem konkretnego modelu warto zastanowić się nad ilością miejsca jakie potrzebujecie w garażu przeznaczyć na przechowywanie różnych przedmiotów. Więcej informacji znajdziecie na http://www.piotr.com.pl/