tablet graficzny

Jaki jest najlepszy rozmiar tabletu do rysowania?

Poszukiwanie tabletu do rysowania jest trudnym zadaniem z wieloma zmiennymi do rozważenia, z których jedną z najważniejszych jest rozmiar.

Tablety graficzne – rozmiary

Posiadanie tabletu do rysowania z ekranem lub bez to kolejny ważny czynnik, na który przyjrzymy się, który wpłynie na optymalny rozmiar. Oprócz ekranów istnieje szereg opcji, które dalej zagłębię, wraz z listą 5 najlepszych tabletów, które pomogą Ci wybrać najlepszy rozmiar dla Twojego tabletu.

Najlepszy rozmiar tabletu do rysowania bez ekranu?

Tablety do rysowania bez ekranów są atrakcyjne jako pierwszy zakup w znacznie niższych cenach. Odradzałbym je jednak praktycznie każdemu. Technologia tabletów do rysowania ewoluowała i konkurowała do tego stopnia, że ​​tablety do rysowania z ekranami i wyświetlaczami są teraz równie przystępne cenowo, jak te bez nich.

Praca z dużym tabletem

Praca na dużym tabletem w dużym stopniu zależy od rozmiaru monitora, a także od tego, czy pracujesz z podwójną konfiguracją, czy nie. Duży tablet świetnie radzi sobie z dużym ekranem, ponieważ mapowanie jest bardziej naturalne i bez problemu można wykonywać drobne ruchy, nie wspominając o tym, że kursor nie porusza się bardzo wolno.

Jeśli pracujesz w konfiguracji z dwoma wyświetlaczami, możesz ustawić tablet tak, aby odpowiadał proporcjom ekranu. Spowoduje to, że oś pozioma mapy tabletu będzie miała więcej pikseli, podczas gdy część osi pionowej będzie nieaktywna. Alternatywnie możesz skonfigurować tablet tak, aby przełączał się między jednym ekranem a drugim za pomocą klawisza skrótu. Pamiętaj jednak, że może to być mylące i przyzwyczajenie się do tego zajmuje trochę czasu.

Jaki rozmiar tabletu graficznego wybrać?

Jak widać, odpowiedni rozmiar tabletu zależy w dużej mierze od Twoich konkretnych potrzeb i rodzaju ekranu, z którym pracujesz. Jednak w większości przypadków lepiej będzie, jeśli chcesz zrobić poważną sztukę, korzystając ze średniego lub dużego tabletu do rysowania. W sklepie https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne znajdziecie najlepszej jakości tablety graficzne w różnych rozmiarach. 

Jeśli nie z innego powodu, takie tabletki są lepsze, ponieważ łatwiej je dostosować do różnych sytuacji. Nasza rada to zaopatrzenie się w przynajmniej średniej wielkości tablet na początku, a później uaktualnienie do większego. Będzie to dobry sposób, aby Twoja podróż do bycia świetnym artystą cyfrowym była mniej bolesna ze względu na Twoje narzędzia. Do następnego razu miłego rysowania!