Poradnik

Jakie drzwi wybrać do małego mieszkania?

Mały metraż mieszkania może budzić wiele problemów podczas jego aranżacji. Sposobem na zaoszczędzenie dość sporej przestrzeni jest wykorzystanie w sprytny sposób drzwi, które są obecnie dostępne na rynku. Jak wiadomo, źle zagospodarowana przestrzeń może jeszcze bardziej zmniejszyć przestrzeń w naszym domu. Oto propozycje na drzwi, które rozwiążą twoje problemy!

Drzwi przesuwne – eleganckie uzupełnienie ściany

Pierwszym ze sposobów na zaoszczędzenie przestrzeni, jest wykorzystanie systemu drzwi przesuwnych. Jak wszyscy doskonale wiemy, klasyczne drzwi skrzydłowe zajmują sporo miejsca, gdy są otwarte. Mogą one również obijać się o meble, a w miejscu, w którym się znajdują ciężko ulokować na przykład szafę czy kwiat. System drzwi przesuwnych to designerskie rozwiązanie, które sprawdzi się w małych mieszkaniach. Jeśli zasuniemy przejście, drzwi będą niejako przedłużeniem ściany – szczególnie, jeśli wybierzemy te o podobnym kolorze. Dla miłośników niecodziennych, ale praktycznych rozwiązań proponujemy również system przesuwny z ciekawym wzorem – na przykład marmurem. Z całą pewnością staną się one również wyjątkową ozdobą twoich ścian, zarówno gdy przejście będzie otwarte, jak i zamknięte. Nie musisz również przejmować się ich montażem. Opcje są dwie. Pierwsza to drzwi przesuwne zamontowane w ścianach. Producenci wiedzą jednak, że nie zawsze jest to możliwe, dlatego szyny drzwi można zamontować również na zewnątrz, co dla wielu osób jest rozwiązaniem o wiele lepszym i wygodniejszym.

Nowoczesne drzwi harmonijkowe

Nowoczesne drzwi harmonijkowe to również świetne rozwiązanie dla małych mieszkań. Dla tych osób, które chcą nieco rozjaśnić swoje mieszkanie, doskonałym wyborem będą drzwi harmonijkowe białe. Nie obawiaj się jednak jakości tych drzwi – drzwi składane białe nie są już tymi, które kojarzymy sprzed lat. Drzwi harmonijkowe obecnie są naprawdę solidnie wykonane, jednocześnie zachowując niską cenę. To rozwiązanie niemal idealne, jeśli zależy nam na nieco tańszym rozwiązaniu.

Nowoczesne drzwi harmonijkowe – białe, brązowe i wiele innych – znajdziesz pod adresem http://www.drzwi-harmonijkowe.pl/oferta/.