kabiny wc
Poradnik

Kabiny sanitarne – jakie dają możliwości?

Kabiny sanitarne dają wiele możliwości, szczególnie w przestrzeniach publicznych. Można je spotkać na basenach, w galeriach handlowych, urzędach, a nawet w szkołach i na halach sportowych! Jak można wykorzystać kabiny sanitarne, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę? Oto kilka podpowiedzi, które z pewnością wykorzystasz!

Przebieralnie w placówkach publicznych

Przebieralnie w placówkach użytku publicznego wykonywane są najczęściej z kabin HPL i im podobnych. Mimo iż inwestycja ta nie jest aż tak kosztowna jak mogłoby się wydawać, to wbrew pozorom konstrukcje te są niezwykle trwałe i odporne na wszelkie niedogodności. Tego rodzaju przebieralnie przede wszystkim są odporne na wilgoć i środki przeznaczone do dezynfekcji. Kabinom tym nie grozi również korozja. Niezwykle proste jest również utrzymanie ich w czystości.    

Kabiny WC – prywatność i łatwość w utrzymaniu higieny  

Kabiny WC to kolejne zastosowanie kabin sanitarnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się one w przestrzeni publicznej, w której to niezwykle ważne są kwestie utrzymania higieny i pozwolenia na prywatność. Kabiny WC wykonane z tworzywa HPL sprawdzą się przede wszystkim w miejscach, w których przebywa wiele osób jednocześnie, a także wszędzie tam, gdzie rotacja odwiedzających dane miejsce jest na niezwykle wysokim poziomie.    

Kabiny WC i sanitarne znajdziesz na stronie https://www.bkt-system.com.pl/kabiny-sanitarne-v30/

Kabiny HPL i ich właściwości

Przede wszystkim laminat jest niezwykle odporny chemikalia, choć należy pamiętać, że w niektórych przypadkach dłuższe oddziaływanie pewnych substancji może spowodować odbarwienie powierzchni dekoracyjnej.Kabiny HPL są odporne na substancje takie jak aceton, aldehydy, alkohol, amoniak, atrament, azotan cynku 10% czy  chlorek sodu, chlorek wapnia, chromian rtęci 2%, farba do włosów i farba drukarska. Kabiny nie są jednak odporne na kwas azotowy.