Poradnik

Kącik tylko dla siebie – niskim kosztem!

Każdy z nas marzy o przestrzeni tylko i wyłącznie dla siebie. Miejsce, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzać jest czymś niezwykle ważnym – w końcu to tam możemy naładować baterie i skupić się na swoich pasjach. Zorganizowanie sobie takiej przestrzeni w pokoju, który i tak stoi pusty jest świetnym rozwiązaniem, tylko czy da się to zrobić niewielkim nakładem finansowym? Oczywiście, że tak! Wystarczy nieco kreatywności i rozejrzenia się wokół siebie. 

Użyj tego co masz, czyli nowe życie dla starych rzeczy

Urządzając swój własny kącik z nieco mniejszym budżetem warto porwać się na odrobinę kreatywności. W domu na pewno każdy ma rzeczy, które się kurzą, jednak szkoda je wyrzucić – w końcu są dobre! Tym sposobem możemy swój kącik wyposażyć w ciekawe i modne półki. Jak? Oczywiście ze starych skrzynek! Niektóre są nieco ładniejsze, inne niekoniecznie jednak wystarczy je odświeżyć za pomocą papieru ściernego i farby – a nawet i to nie zawsze jest konieczne! Na takiej półce można ustawić lampkę, książki i wszystko co potrzebne. Jeśli masz stare palety to również możesz je łatwo wykorzystać. Z pomocą materaca, kocy i poduszek stworzysz kanapę, a nawet łóżko. A co z dekoracjami? Postaw na stare słoiki – możesz wykonać w nich ciekawą dekorację, las w słoiku, a także nietuzinkową lampkę. 

Drzwi składane do pokoju – tańszy sposób na prywatność

Aranżacja to jednak nie wszystko – w końcu chcemy nieco prywatności. Tu z pomocą przychodzą drzwi składane do pokoju. Są one zdecydowanie tańsze niż drzwi skrzydłowe i z pewnością o wiele łatwiejsze w montażu. Nie należy obawiać się również ich jakości. To już nie to samo co w czasach naszego dzieciństwa! Obecnie drzwi składane do pokoju wykonywane są ze znacznie lepszych materiałów, a ich design z pewnością wpisze się w panujące trendy. 

Więcej na temat składanych drzwi do pokoju przeczytasz na stronie https://www.drzwi-harmonijkowe.pl/drzwi-skladane-do-pokoju/.