Instalacje

Linie odlewnicze – modernizacja i serwis

Linie odlewnicze, inaczej nazywane formierskimi, to zespół urządzeń przeznaczonych do wytwarzania najróżniejszych, na poziomie technicznym, odlewów. Do najwcześniej stosowanych rozwiązań należą automatyczne linie odlewnicze, które wyróżniały się automatyzacją procesów technologicznych, których celem było wykonanie określonej formy. Obecnie poziom automatyzacji przemysłu jest nieporównywalnie wyższy w związku z czym znane na rynku metalurgicznym rozwiązania pozwalają na automatyczne wykonywanie wszystkich czynności związanych z obróbką metalu.

Linia odlewnicza – budowa i działanie

Współczesne linie odlewnicze składają się z jednopozycyjnych bądź dwupozycyjnych automatów przelotowych. Ich zadaniem jest naprzemienne wykonywanie górnej i dolnej półformy z wykorzystaniem automatycznego zalewania form a także rdzeni i bębnów obrotowych lub wibracyjnych. Tworzenie odlewów poprzedzone jest zazwyczaj rozdzielaniem form oraz usuwaniem masy z odlewów przy pomocy zaprojektowanych do tego celu manipulatorów – w ten sposób ograniczany jest czas termicznego oddziaływania odlewu na masę. Znane nam w dniu dzisiejszym linie formierskie są naszpikowane najnowocześniejszą i sprawdzoną technologią pod postacią systemów mikroprocesorowych, które są jednocześnie sterownikami i urządzeniami diagnostycznymi oraz ewidencyjnymi.

Linia odlewnicza – eksploatacja

Linie odlewnicze to zespoły urządzeń, które narażone są na pracę w trudnych warunkach i z trudnymi w obróbce materiałami mimo to, dzięki właściwej konserwacji, można cieszyć się ich długą żywotnością i niezawodnością. Linie odlewnicze to jedne z najważniejszych maszyn, które znajdują się w różnego rodzaju zakładach przemysłowych – ich zepsucie może wiązać się z zastojem i w efekcie gwałtownym spadkiem mocy przerobowych zakładu dlatego bardzo ważnym są odpowiednio częste przeglądy techniczne oraz korekty usterek, które wystąpiły. Linie formierskie to zespoły urządzeń narażonych na nieuniknioną, intensywną eksploatację, dlatego niewskazanym jest zaniedbywanie ich.

Linie odlewnicze – modernizacja i serwisowanie z Metaltech

Metaltech to firma, która kultywuje tradycje zakładu przemysłowego Technical Nowa Sól, który przez lata był pionierem w swojej dziedzinie. Specjaliści Metaltech zajmują się modernizacją linii i gniazd technologicznych odlewni (łącznie ze stacjami przygotowania mas formierskich i oczyszczalni) a także serwisowaniem maszyn takich jak mieszarki i oczyszczarki wirnikowe wraz z wymienianiem turbin rzutowych. Metaltech ma również w swojej ofercie części zamienne do wyżej wymienionych urządzeń w związku z czym jest w stanie zapewnić kompleksową modernizację oraz serwisowanie lini formierskich różnego typu.

Z ofertą Metaltech serwis zapoznasz się na stronie: https://metaltech-serwis.pl/?mod=40.