Poradnik

Lustrzanka cyfrowa – jaki model dla początkującego fotografa?

Lustrzanki cyfrowe to jedne z bardziej popularnych i powszechnie używanych typów aparatów fotograficznych. Mają mnóstwo zalet stąd też należą do grona jednych z najczęściej wybieranych modeli aparatów przez początkujących fotografów. Lustrzanki cyfrowe słyną z dobrej jakości obrazu, można skorzystać z ustawień ręcznych i automatycznych. Czym kierować się przy wyborze lustrzanki? Jakie model będzie model aparatu będzie idealny dla początkującego fotografa? Sprawdź!

Wysoka jakość obrazu

Aparaty fotograficzne lustrzanki mają matrycę o minimalnym rozmiarze APS C. Po pełnej klatce jest to największy sensor, jaki można uzyskać. Dzięki temu można uzyskać bardzo wyraźne i ostre obrazy, lepsze odwzorowanie kolorów i co ważne w fotografii – obrazy z dużą ilością szczegółów. Jeśli interesuje nas fotografia portretowa to lustrzanki cyfrowe będą możliwe najlepszym wyborem. Aparat DSLR zapewnia lepszą rozdzielczość, ostrość i przejrzystość, ponieważ wykorzystuje większy czujnik do przechwytywania obrazu i większą moc przetwarzania.

Uniwersalne ustawienia aparatu

Lustrzanka posiada różne ustawienia ręczne i (pół) automatyczne. Na aparacie znajdziesz różne przyciski i pokrętła, za pomocą których możemy w pełni dostosować ustawienia podczas fotografowania. Dla przykładu robiąc zdjęcie w miejscu gdzie jest słabe oświetlenie możemy ręcznie ustawić najbardziej optymalne doświetlenie aby uzyskać możliwie najlepszy obraz. Nawet jeśli nie mamy podstawowej wiedzy odnośnie fotografii krajobrazowej czy portretowej – dobrej jakości zdjęcie możemy wykonać przy użyciu specjalnego trybu.

Duży wybór wymiennych obiektywów

Chcąc rozwijać swoją pasję fotograficzną warto zdecydować się na aparaty fotograficzne lustrzanki. Nie tylko przez wzgląd na szereg dostępnych opcji jakie te urządzania posiadają ale możliwość wyboru obiektywów. W aparatach bezlusterkowych nie mamy do wyboru zbyt wiele obiektywów. Natomiast do lustrzanki możesz wybierać między innymi obiektywy makro, portretowe, krajobrazowe. Obiektywy możemy dowolnie kompletować do naszego sprzętu fotograficznego i dzięki temu sprawić, że będzie on w pełni profesjonalny i gotowy do wykonywania wysokiej jakości zdjęć.

Ranking najczęściej wybieranych modeli lustrzanek w 2022 roku

Na rynku sprzedażowym jest całe mnóstwo modeli lustrzanek dedykowanych dla poczatkujących fotografów. Każdy pasjonat fotografii znajdzie coś dla siebie. W rankingu najpopularniejszych lustrzanek znalazły się między innymi modele aparatów znanych i wiodących producentów. Canon i jego aparaty aparaty lustrzanki zdecydowanie należą do jednych z najczęściej wybieranych.

TOP 3 aparaty fotograficzne lustrzanki:

  1. Aparat Canon EOS 2000D
  2. Aparat Canon EOS 250D
  3. Aparat Canon EOS 850D

Te i wiele innych profesjonalnych modeli aparatów fotograficznych znajdziesz w ofercie sklepu Notopstryk.pl – aparaty fotograficzne lustrzanki sprawdź: https://notopstryk.pl/pl/c/Lustrzanki-cyfrowe/392