buty ochronne
Poradnik

Najpopularniejsze modele obuwia roboczego – top 3 najczęściej wybieranych modeli

Buty robocze od zawsze kojarzone są z obuwiem ciężkim, jednokolorowym i mało estetycznym. Jednak na przestrzeni ostatnich lat w branży obuwia bhp wiele się zmieniło. Do oferty sklepów internetowych i producentów dołączyły nowoczesne modele obuwia roboczego. Te obuwie ma niewiele wspólnego z modelami, które były produkowane w latach 90-tych.

Dowodem tego jest oferta znanego w Polsce producenta obuwia bezpiecznego PPO. Jest to jedna z nielicznych firm, która stawia na estetykę i funkcjonalność obuwia. Misją firmy jest tworzenie obuwia komfortowego, estetycznego i bezpiecznego.

Przeglądając ofertę obuwia roboczego dla kobiet i mężczyzn można zauważyć, że jest popyt na konkretne modele obuwia. W tym artykule przygotowaliśmy 3 najchętniej wybierane modele obuwia roboczego.

Obuwie robocze bezpieczne

Pierwszą kategorią produktową, która cieszy się największym zainteresowaniem jest obuwie robocze bezpieczne. Na wybór tego typu obuwia decydują się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Najczęściej wybieranymi modelami jeśli chodzi o obuwie robocze bezpieczne są półbuty. Ich klasyczny wygląd i solidne wykonanie docenia większość kupujących. Większość modeli półbutów posiada podnosek kompozytowy i podwójna podeszwę. Co czyni takie obuwie solidnym, wytrzymałym i bezpiecznym. Jeśli chodzi o obuwie robocze damskie, półbuty to najczęściej wybierany model obuwia przez kobiety.

fot: obuwie robocze damskie – trzewik damski PPO

Trzewiki robocze ochronne

Kolejną kategorią jeśli chodzi o obuwie robocze stanowią trzewiki ochronne. Są to jedne z najczęściej wybieranych modeli obuwia w sezonie zimowym. Trzewiki robocze ochronne posiadają specjalną ocieplaną wyściółkę, nie wspominając już o samej konstrukcji obuwia – trzewiki robocze są wyższe, poza kostkę.

Sandały robocze bhp

Wśród dostępnych modeli obuwia roboczego znalazły się również sandały bhp. Ich wykonanie i konstrukcja zapewniają komfort noszenia ale i bezpieczeństwo. Sandały robocze to obuwie, które świetnie sprawdza się w sezonie letnim. Sandały są lekkie przewiewne do pod względem estetyki prezentują się modnie.

fot: obuwie robocze męskie – sandał męski PPO

Jak widać wybór obuwia roboczego nie należy do łatwych. Należy uwzględnić sezonowość, warunki szkodliwe w pracy jak również zwrócić uwagę na to czy obuwie jest wygodne. W ofercie sklepu PPO (https://sklep.ppo.pl) dostępny duży wybór obuwia bezpiecznego. Obuwie robocze damskie, obuwie robocze męskie do wyboru w bogatej rozmiarówce i kolorystyce.