Poradnik

Nie czekaj do wiosny, aby zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę

Choć święta tuż, tuż, to już teraz zachęcamy do wprowadzenia kilku zdrowych nawyków żywieniowych, dzięki którym w lepszej formie przywitasz Nowy Rok, a wejście na wagę po świątecznym obżarstwie nie przyprawi Cię o zawał. O co chodzi? O świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne!

Co prawda dopiero rozpoczął się grudzień, który roztacza wizję zbliżających się Mikołajek oraz świąt Bożego Narodzenia – a tym samym pysznego, lecz niekoniecznie zdrowego jedzenia – to właśnie w tym czasie warto szczególnie zadbać o siebie. Oczywiście nikt nie mówi, aby rezygnować z wigilijnych pyszności i twardo trzymać diety, warto jednak zadbać o to, aby nasze posiłki już w grudniu zaczęły być bardziej owocowo-warzywne. Pozwoli to wiosną o łatwiejszy powrót do formy, a jak wiadomo – Nowy Rok to doskonały czas na zmianę stylu życia dla wielu z nas. Co zatem można wprowadzić?

Soki owocowo-warzywne to doskonałe uzupełnienie diety

Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się ilości zjadanych przez nas warzyw i owoców w ciągu dnia – a powinno to być 5 porcji. Warto wiedzieć, że warzywa i owoce możemy przemycać do naszej diety w postaci świeżych soków i owocowych smoothie. Ale co najważniejsze – powinny być one przygotowywane przez nas, bezpośrednio przed spożyciem. Tylko wówczas zachowają pełnię witamin oraz oczywiście smaków. Ponadto samodzielne przygotowywanie daje nam pełną kontrolę nad tym, co pijemy, a także pobudza naszą kreatywność oraz kubki smakowe do testowania nowych przepisów!

Wyciskarka Kuvings – zdrowy sok na wyciągnięcie ręki!

Oczywiście, aby przygotować sok w domu musimy posiadać odpowiedni sprzęt. Dobrej jakości wyciskarka do soków pozwoli nam przygotować pyszny napój w nie więcej niż 5 minut! Oczywiście mówimy o profesjonalnych wyciskarkach elektrycznych – najlepiej poziomych (do wyboru jednoślimakowe oraz dwuślimakowe). Wyciskarka Kuvings jest przykładem niezwykle prostej w obsłudze wyciskarki, która świetnie sprawdzi się w warunkach domowych. Na https://wyciskarki.pl/ znajdziemy informacje co do zakupu sokowirówki. W ofercie znajdziemy kilka rodzajów wyciskarki Kuvings.