Poradnik

Poznaj zastosowanie ploterów

Plotery należą do urządzeń o różnorodnym zastosowaniu. Plotery tnące i drukujące to maszyny, które są najbardziej popularne. Znajdują zastosowanie w agencjach marketingowych, zakładach poligraficznych, biurach architektonicznych. Plotery są w pełni zautomatyzowane dzięki czemu prace drukarskie można wykonać szybko i precyzyjnie. 

Drukarki wielkoformatowe o szerokim zastosowaniu 

Plotery drukujące nazywane są również drukarkami wielkoformatowymi. Mogą drukować w wysokiej rozdzielczości ciągłe linie, tekst i obrazy w kolorze oraz generować grafikę i pełnowymiarowe rysunki techniczne. Plotery tnące są równie zaawansowane technologicznie – można je zaprogramować tak, aby generowały obraz/grafikę, a także wycinały go za pomocą specjalnych narzędzi tnących lub laserów. Plotery z powodzeniem zastępują klasyczne drukarki dzięki nim można wykonać profesjonalne wielkoformatowe bilbordy, drukować materiały reklamowe, tworzyć gadżety marketingowe. Nie bez znaczenia znajdują zastosowanie w agencjach reklamy, w zakładach poligraficznych.

Zalety ploterów

Plotery pozwalają na rysowanie tego samego wzoru tysiące razy bez jakiejkolwiek degradacji obrazu. Plotery drukujące mogą pracować na bardzo dużych arkuszach papieru przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości. Co więcej mogą drukować na szerokiej gamie materiałów blasze stalowej, folii, kartonie i plastiku. Plotery zarówno drukujące jak i tnące mogą wykonać szereg różnorodnych prac. 

Najpopularniejsze marki ploterów 

Zakup plotera wiąże się z niemałym wydatkiem. Jednocześnie inwestując w tego typu sprzęt należy mieć na uwadze sprzęt dobrej i polecanej marki. W przypadku ploterów niezwykle popularne i polecane są urządzenia takich marek jak: Epson, Graphtec, iECHO. Profesjonalne plotery znanych marek znajdziesz u dystrybutora VESPLOTER. Duży wybór ploterów drukujących i ploterów tnących znajdziesz w ofercie na stronie Vesploter.pl