Prace rozbiórkowe – jaki sprzęt?

Prace rozbiórkowe uznawane są za jedne z cięższych robót budowlanych. Wymagają wiedzy, umiejętności zastosowania odpowiednich technik rozbiórkowych. Ale przede wszystkim zastosowania specjalistycznego osprzętu maszyn i ludzi którzy znają się na tego rodzaju specjalistycznych pracach.  

Koparka wyburzeniowa

Jedną z maszyn która znajduje zastosowanie przy pracach rozbiórkowych/ wyburzeniowych jest właśnie koparka. Jej solidna konstrukcja i dodatkowy osprzęt w jaki jest wyposażone\( głównie specjalistyczne łyżki koparkowe) sprawia że jest maszyną niezawodną i gotowa do ciężkich prac. Przy zastosowaniu koparki do prac wyburzeniowych kluczową rolę odgrywają właśnie łyżki do koparki, te muszą być właściwie dobrane do jakości i ilości pracy. Taka łyżka musi mieć solidną konstrukcję, być zbudowana z wysokiej jakości materiałów. Dopiero wtedy można mówić o bezawaryjnej pracy. 

Dźwigi podnośniki 

Z kolei kolejną grupa maszyn które przydają się do prac rozbiórkowych są wszelkiego rodzaju dźwigi żurawie i podnośniki. Większość firm, która takie prace przeprowadzić decyduje się na wynajem dźwigów, okazuje się to być najbardziej opłacalna opcja, bowiem nie zawsze dźwig na terenie rozbiórkowym na stałe. Idealnym rozwiązaniem może być wynajem dźwigów z tak zwaną kula wyburzeniowa. Większość firm wynajmujących takie maszyny udostępnia pomoc operatora, jeśli więc nie mamy wiedzy na temat obsługi takiej maszyny a potrzebujemy wyspecjalizowanego pracownika do wyburzania przykładowo zniszczenie ścian zewnętrznych czy nośnych, dobrze jest skorzystać z polecanych firm

Ładowarki i wywrotki

Po zakończonych pracach wyburzeniowych przychodzi czas na uporządkowanie terenu. W tym mogą pomóc takie maszyny jak wywrotki czy ładowarki. Dzięki nim możliwe jest przetransportowanie w szybki i wygodny sposób materiałów budowlanych i innych pozostałości po wyburzeniach. Ładowarki i wywrotki sprawdzają się przy tego rodzaju pracach doskonale.