Poradnik

Przydatne akcesoria dla fotografa – sprawdź w co zainwestować?

Fotografia to jedno droższych hobby. Kompletowanie sprzętu i akcesoriów fotograficznych może być sporym wyzwaniem szczególnie jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z fotografią.

Oczywiście na początek nie musimy od razu kupować całego ekwipunku dla fotografa możemy zainwestować chociażby w rzeczy, które będą niezbędne. Dopiero wtedy gdy rozwiniemy swoje umiejętności fotograficzne zainwestujmy w więcej sprzętu. Co przyda się na dobry początek?

Statyw do aparaty

Niewiele akcesoriów fotograficznych ma tak wszechstronny użytek jak statyw. Bez względu na to czy planujemy robić zdjęcia krajobrazowe, portretowe, czy nawet ślubne, w pewnym momencie będziesz potrzebować statywu.

Statywy okazują się być niezwykle przydatne przy słabym oświetleniu, dlatego że stabilność statywu umożliwia robienie zdjęć o dłuższej ekspozycji bez drgań aparatu.

Obiektyw stałoogniskowy

Jeśli nie masz aparatu z systemem wymiennych obiektywów, możesz pominąć tę sekcję. Dotyczy to tylko lustrzanek cyfrowych i aparatów bezlusterkowych. Dlaczego obiektyw stałoogniskowy? Ponieważ brak możliwości powiększania (złomowania) może wiele nauczyć o prawidłowych technikach kompozycji. W przypadku obiektywu stałoogniskowego musisz bardziej przemyśleć swoje ujęcia, co zwiększa Twoje umiejętności i pomaga szybciej się rozwijać.

Zewnętrzna lampa błyskowa

Większość aparatów fotograficznych posiada wbudowaną lampę błyskową, jednak podczas wykonywania zdjęć w miejscach trudno doświetlonych taka lampa nie spełni wymaganych oczekiwań.

Każdy fotograf potrzebuje w pewnym momencie lampy błyskowej, nawet jeśli nie zamierzasz fotografować w ciemności — ale nie używaj wbudowanej lampy błyskowej na korpusie aparatu. To po prostu nie jest dobre. Zamiast tego wydaj trochę na zewnętrzną lampę błyskową (zwaną również lampą błyskową lub pistoletem).

Lampa błyskowa Phottix Juno Hot Shoe Flash to niedroga, lampa błyskowa, która jest wystarczająco tania, ale nadal potężna, bogata w funkcje i pozostaje użyteczna bez względu na to, czy jesteś wykwalifikowanym fotografem czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią. Duży wybór lamp błyskowych do różnych modeli aparatów znajdziesz w ofercie sklepu fotograficznego Notopstryk: https://notopstryk.pl/pl/c/Lampy/418