Stół do ping ponga i teqball — czym się różnią?
Duża część osób mających za sobą edukację szkolną prawdopodobnie pamięta duże szkolne stoły do ping ponga. Przechadzając się dziś ulicami miast czy po parkach, coraz łatwiej zauważyć podobne sprzęty, które są jednak zauważalnie bardziej wygięte. Czym dokładnie różnią się one, stoły do teqball, od tych do tenisa stołowego? Czytaj dalej! Najważniejsze różnice opisujemy poniżej.
Stół do ping ponga
Znany większości z nas stół do ping ponga, to jedno lub dwuczęściowy sprzęt sportowy, który pozwala na grę w tenisa stołowego we dwie, lub więcej osób. Warto zauważyć, że modele halowe często bywają składane. Pomaga to przy składowaniu ich większej ilości. Blat może być wykonany z drewna lub tworzywa sztucznego, a samo pole gry posiada przeważnie wymalowane linie oznaczające granice autu. Jednym z najważniejszych elementów każdego stołu do ping ponga jest siatka, nad którą gracze odbijają piłeczkę.
Stół do ping ponga na zewnątrz
Solidny stół do ping ponga na zewnątrz co do zasady nie różni się zauważalnie od swojego halowego odpowiednika. Modele te muszą być jednak zauważalnie bardziej wytrzymałe, dzięki czemu mogą wytrzymać dłużej pod gołym niebem. Warto również wspomnieć, że produkty, takie jak zewnętrzne stoły do ping ponga pingo zazwyczaj są montowane do podłoża na stałe. Dzięki temu możliwa jest gra na zewnątrz bez obaw o to, że blat będzie się obsuwał podczas gry. Cechą charakterystyczną tego rodzaju stołów do ping ponga, jest również solidna przegroda na środku, której zadaniem jest imitowanie siatki. Wymiary i proporcje samego pola gry pozostają jednak niezmienne w porównaniu do stołów do tenisa stołowego.
Stół do teqball
W porównaniu do modeli, takich jak stół do ping ponga pingo, stół do teqball zauważalnie różni się od przyjętej normy. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ ta specyficzna dyscyplina wymaga odpowiednich warunków do gry. Stoły pingo do teqball są podobne do tych od ping ponga na zewnątrz, jednak z każdej strony są zakrzywione w kierunku ziemi. Pozwala to na odbijanie przez zawodników nieco większej piłki. Taki kształt pola gry jest również pomocny, ponieważ gracze zamiast paletek, do zagrywek wykorzystują między innymi nogi, tors czy nawet głowę.
Jak więc widać, stół do teqball różni się nieco od zewnętrznych stołów do ping ponga. Nie da się jednak ukryć, że oba te sprzęty sportowe bardzo przypominają podstawowe stoły do tenisa stołowego, które można spotkać w większości szkół czy hal sportowych.