jak prowadzić szkolenia online
Poradnik

Szkolenia online w dobie pandemii. Dlaczego warto je prowadzić?

Czas pandemii wystawił na próbę wiele firm. W nowej rzeczywistości pracowanie zdalnie, czyli online, jest nowym standardem funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. To w jaki sposób dostosujemy się do tej sytuacji świadczy o naszych kompetencjach i profesjonalizmie. Dlatego warto pomyśleć o tym jakie działania możemy podjąć, by mimo napotkanych przeszkód stale rozwijać swój potencjał. Nie podlega wątpliwości to, że obecna sytuacja będzie miała nieodwracalny wpływ na to jak postrzegamy pracę zdalną. Wiele osób przekonało się, że jest w stanie kontynuować swoje obecne działania w nowej formie. By jak najlepiej wykorzystać możliwości pracy zdalnej powinniśmy dowiedzieć się jak pracować online oraz jak prowadzić szkolenia online.

Jak przeprowadzić szkolenia online?

Pierwszym krokiem w planowaniu szkoleń jest zebranie całej wiedzy i materiałów, które chcemy przekazać kursantom. Następnie przekładamy te informacje w formę elektroniczną, możemy posłużyć się prezentacją, nagrać wideo, napisać teksty lub stworzyć infografiki. Możliwości i narzędzi, których możemy użyć jest wiele. Szkolenie online możemy przeprowadzić na żywo, w czasie rzeczywistym, za pomocą odpowiednich programów, które umożliwiają prowadzenie konferencji. Mamy także możliwość zapisania nagrań ze szkolenia i udostępnienia go następnym użytkownikom. Wiedza o tym jak prowadzić szkolenia online jest kluczowa w obecnych czasach. 

Zalety prowadzenia szkoleń online: 

Prowadzenie szkoleń w formie online oferuje nam wiele dodatkowych narzędzi i możliwości. Musimy jedynie wiedzieć jak sprawnie ich używać, by w pełni wykorzystać ich potencjał. Pierwszą, dużą zaletą takich szkoleń jest to, że są one tanie. Gdy już stworzymy materiał szkoleniowy możemy wykorzystywać go wielokrotnie, dzięki czemu nie generuje to dodatkowych kosztów naszej pracy, oraz oszczędza nasz cenny czas. Gotowy materiał szkoleniowy udostępniamy uczestnikom, którzy będą mieli do niego dostęp niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. To daje nam możliwości pozyskania nowych klientów, którzy wcześniej byli poza naszym zasięgiem (np. z powodu odległości). 

Gdy zdobędziesz wiedzę o tym jak prowadzić szkolenia online przekonasz się, że jest to łatwe i niedrogie rozwiązanie. Sprawdź jak to robi Akademia Moderator.