Samolot
Poradnik

Transport lotniczy vs morski USA

Spedycja morska oraz lotnicza to dwie najpopularniejsze metody transportu produktów z i do USA. Jakie możliwości oferują? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Transport lotniczy USA zalety i wady

Bez wątpienia do największych zalet spedycji lotniczej jest szybkość dostawy towarów. W szczególności sprawdza się w przypadku długich tras. Ważnym aspektem jest także gwarancja bezpieczeństwa. Towar jest odpowiednio zabezpieczony, a w samolocie duże wstrząsy czy wilgoć są bardzo rzadkie. Minusem może być natomiast wysoka cena. Taki transport staje się najbardziej opłacalny w przypadku drogocennych lub kruchych towarów.

Decydując się na spedycję lotniczą, warto skorzystać z pomocy sprawdzonego przewoźnika. Firma Air Rail Cargo gwarantuje dostawę od drzwi do drzwi, wypełniając za Ciebie wszelkie formalności. Sprawdź ich ofertę na: http://transport-lotniczy-usa.pl/

Transport morski USA zalety i wady

Spedycja morska jest bardzo popularnym i ekonomicznym środkiem przewozu towarów oraz palet. Transport morski umożliwia dostarczenie każdego rodzaju ładunku, niezależnie od ilości i gabarytów. Spedycja drogą morską jest najbardziej opłacalna przy przewożeniu produktów powyżej 500 kg lub objętości przewyższającej 1 cm3. Zdecydowaną zaletą tego środka transportu jest stosunkowo niska cena. Żadne dostępne rozwiązanie nie gwarantuje tak atrakcyjnej ceny.

Do głównych wad należy głównie czas transportu. Z reguły trwa do kilku tygodni, co w przypadku pilnych dostaw stanowi barierę nie do przeskoczenia. W przypadku zlecenia usługi takiego frachtu, spedycja morska i przewoźnicy nie są w stanie dopełnić wszelkich formalności celnych, ani dowozu towaru do konkretnego miejsca. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na wysoką wilgotność panującą na statku. Towar musi więc zostać odpowiednio zabezpieczony na taką okoliczność. Minusem może być także to, że podczas przewozu dochodzi do wielu przechyleń, dlatego nie jest zalecany w przypadku transportu rzeczy delikatnych.

Do najważniejszych różnic pomiędzy transportem lotniczym a morskim należy przede wszystkim czas takiego przewozu oraz jego cena. W przypadku transportu drogą powietrzną towar dostarczany jest nawet w 2 dni, jeżeli chodzi o transport morski zajmuje on kilka tygodni. Cena spedycji morskiej jest o wiele niższa niż lotniczej. Ładowność statku jest również o wiele większa niż samolotu.