kierownica rajdowa
Poradnik

Ulepsz swój samochód sportowy!

Motosport to jedno z poważniejszych hobby. Aby było ono w pełni bezpieczne należy zadbać o odpowiedni sprzęt i wyposażenie swojego samochodu. Odpowiednie pasy, fotele czy odpowiednia kierownica rajdowa mają znacznie większe znaczenie niż nam się wydaje. W co więc warto zainwestować? Co nieco podpowiadamy w naszym artykule – zapraszamy do lektury. 

Zainwestuj w dobre fotele

Dobre fotele dla kierowcy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu rajdowego i sportowego. Zapewniają one przede wszystkim bezpieczeństwo. Te, które są odpowiednio dobrane i zamontowane będą zapewniać kierowcy odpowiednią pozycję i stabilizację. To z kolei bezpośrednio przekłada się na komfort i wygodę – zarówno kierowcy, jak i jego pilota. Nie jest tajemnicą, że te czynniki wpływają również na skupienie podczas rajdu lub treningu. Jeśli zapewniony jest komfort kierowca może bez żadnego problemu skupić się na drodze, zapewniając sobie i innym bezpieczeństwo. W kwestii wspomnianego bezpieczeństwa, fotele również odgrywają ogromną rolę. Dzięki stabilizacji pozwalają na utrzymanie odpowiedniej pozycji podczas niespodziewanego zdarzenia na drodze.

Kierownica rajdowa – sposób na bezpieczną jazdę

Nie jest również żadnym sekretem fakt, że to kierownica odgrywa również ważną rolę. Do samochodów rajdowych i wyczynowych, kierownica rajdowa powinna być odpowiednio dobrana pod kątem rozmiaru ale również… samego kształtu! Dobrze dobrana kierownica rajdowa zapewnia pewny chwyt i manewrowanie nią w komfortowy i wygodny sposób. Co więcej, kierownice rajdowe nie powinny wyślizgiwać się z rąk podczas jazdy, ponieważ stwarza to bezpośrednie zagrożenie. Właśnie dlatego tak ważne są również odpowiednie rękawice sportowe. Muszą być one nie tylko wygodne i dobre rozmiarowo, ale również [posiadać specjalne wykończenie przeciwdziałające śliznaniu się rąk.

Kierownica rajdowa dostępna jest na stronie sklepu https://motorsport.2brally.pl/pl/c/Kierownice/2284148