umywalka ceramiczna do małej łazienki
Poradnik

Umywalka Ceramiczna do małej łazienki. Zdradzamy patenty

Zmorą większości mieszkań w budynkach wielorodzinnych jest metraż, co za tym idzie niezwykle ciasne łazienki, które pełnią również funkcje pralni. W małych łazienkach trudno jest zmieścić wszystko co powinno się tam znaleźć. My zdradzamy patent na umywalkę ceramiczną do właśnie małej łazienki.

W małej łazience zazwyczaj wszystko co się tam znajduje również musi być małe, co za tym idzie wybór umywalki może nie być w cale taki łatwy. Na szczęście mamy kilka możliwych rozwiązań do zastosowania.

Rodzaje umywalek ceramicznych, które sprawdzą się w małej łazience?

Nie dla umywalek wolnostojących

Chcąc wybrać umywalkę powinniśmy w małych przestrzeniach zrezygnować z umywalek wolnostojących. Zazwyczaj zajmują one dużo miejsca, fakt dodają charakteru i są wyraźnym akcentem w aranżacji, jednak odbywa się to kosztem przestrzeni, zatem z tego pomysłu lepiej zrezygnujmy.

Małe umywalki nablatowe

Niewielkich rozmiarów umywalka nablatowa to bardzo dobry pomysł. Spośród bardzo szerokiego wyboru z pewnością wybierzemy tę, która zmieści się do naszej łazienki. Umywalki nablatowe występują w zarówno owalnych kształtach, jak i prostokątnych. Warto zwrócić uwagę na wysokość samej umywalki, jeżeli blat znajduje się nad pralką miejmy to na uwadze, żeby sama umywalka nie była wysoka.

Umywalki wpuszczane w blat

Umywalki, które są wpuszczane w blat są zazwyczaj większych rozmiarów, więc jeżeli zależy nam na niewielkiej powierzchni umywalki, może okazać się, że tak owej nie znajdziemy.

Umywalki wiszące

Klasycznym rozwiązaniem, po które sięga się niezwykle często np. w niewielkich ubikacjach, są umywalki podwieszane. Można kupić takie, które są narożne lub mają miejsce na baterię z prawej lub lewej strony, co pozwala zamontować ją w rogu przy ścianie.

Więcej informacji na temat rodzajów łazienek znaleźć można na stronie https://www.arbolazienki.pl/umywalki-ceramiczne