Garaż wolnostojący
Poradnik

Garaż dwustanowiskowy – dla kogo?

Zaczynając myśleć o budowie garażu, warto się zastanowić ile aut ma on pomieścić. Z reguły, w gospodarstwie domowych znajduje się więcej niż jeden samochód. Warto to uwzględnić podczas planowania i projektowania garażu.

Garaż wolnostojący dwustanowiskowy

W zależności od wielkości działki możemy zabudować garaż według potrzeb. Jeżeli posiadamy więcej niż jedno auto, lub w najbliższym czasie planujemy dokupić kolejne, warto wybudować odpowiednio duży garaż. Garaż wolnostojący dwustanowiskowy, wiąże się oczywiście z większymi kosztami. Są one jednak nieporównywalnie mniejsze w przypadku późniejszej rozbudowy. W przypadku małych powierzchni, obiekt mieszczący dwa auta nie zawsze jest możliwy do zrealizowania. Jeżeli mamy wąską działkę, często spotykanym rozwiązaniem jest garaż, w którym auta parkowane są jeden za drugim. Jest to jednak mało wygodne i wiąże się z częstym przestawianiem samochodów.

Podczas projektowania garażu wolnostojącego, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność obiektu. Jeżeli mamy dużą działkę, warto wygospodarować dodatkową przestrzeń, która idealnie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania lub domowy warsztat. Dodatkowe miejsce, możemy również wykorzystać jako magazynek na opony czy inne akcesoria samochodowe.

Brama wjazdowa

Przed planowaniem garażu wielostanowiskowego, musimy wziąć pod uwagę czy brama garażowa powinna być pojedyncza czy podwójna. Jedno, szerokie skrzydło jest oczywiście tańszym rozwiązaniem. Brak dodatkowych słupków i ograniczeń pomiędzy miejscami na samochody, pozwoli na łatwe manewrowanie. Z kolei, otwieranie dużej bramy, żeby wyjechać jednym autem może szybko wychłodzić pomieszczenie. Lepiej więc wykorzystać dwie osobne bramy. Żeby zastosować to rozwiązanie obiekt musi być odpowiednio szeroki, żeby zmieścić dwie bramy.

Jeżeli szukasz wykonawcy garażu wolnostojącego w okolicach Krakowa czy na śląsku, sprawdź ofertę firmy Pitor: https://piotr.com.pl/.