budowa garażu
Poradnik

Jak zamontować płyty warstwowe?

Z płyt warstwowych możemy budować zarówno garaże, pomieszczenia gospodarcze jak i hale sportowe. Rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne z uwagi na niską cenę i szybkość montażu. Sprawdź w jaki sposób prawidłowo zamontować płyty warstwowe.

Cechy płyty warstwowej

Płyty warstwowe wykonane są z dwóch zewnętrznych blach, między którymi znajduje się materiał pełniący funkcję termoizolacji. Trzon, czyli materiał izolacyjny odpowiada za właściwości izolacyjne i wytrzymałościowe całej płyty. Jako izolację stosuje się m.in wełnę mineralną, piankę PUR (poliuretanową), piankę PIR (poliuretanowo-izocyjanurową), szkłoa piankowe lub styropian. Wybierając odpowiedni rodzaj płyty do naszej konstrukcji musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim nośność ściany, jego odporność ogniową, a także parametry cieplne i akustyczne. Jeżeli zwrócić uwagę na te czynniki, konstrukcja będzie gwarantować stabilność nawet podczas złych warunków atmosferycznych.

Jak przygotować się do montażu garażu z płyt warstwowych?

Podstawową rzeczą od której należy zacząć to wybór odpowiednich płyt i przywiezienie je na teren gdzie będą prowadzone prace. Jeżeli nasze płyty są krótkie, możemy to zrobić ręcznie lub za pomocą wózka widłowego. Większe płyty należy podnosić na pasach transportowych. Bardzo często firmy budowlane wykorzystują gotowe już konstrukcje, które wystarczy przewieźć w odpowiednie miejsce. Montaż garażu opiera się o ustawienie ścian i przymocowanie ich do podłoża za pomocą kołków rozporowych. Ostatnim etapem jest skręcenie górnych krawędzi. O całość najlepiej zadba firma Piotr: https://piotr.com.pl wykonująca i projektująca nowoczesne garaże z płyt warstwowych.