Instalacje

Na co zwrócić uwagę wybierając windę dla niepełnosprawnych?

Wybranie porządnej windy dla niepełnosprawnych nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Rodzaj windy ma znaczenie

Jak wspomniano na wstępie na rynku jest wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują szeroki wybór wind dla niepełnosprawnych, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że każda profesjonalna winda dla niepełnosprawnych powinna spełniać stosowne wymogi, które bardzo dokładne opisane są w normie PN-EN 81-70.

Odpowiedni wymiar

Jak łatwo się domyślić bardzo ważną rolę odgrywa również wymiar windy. Według aktualnych przepisów minimalny udźwig windy dla niepełnosprawnych musi wynosić 630 kg. W przypadku kabin o jednym wejściu długość windy musi wynosić 1.4 m, a szerokość 1.1 m. Nieco szersze muszą być kabiny, które wyposażone są w wejście ułożone bezpośrednio na sąsiednich ścianach. W tym przypadku winda dla niepełnosprawnych musi mieć wymiary minimum 1.4 x 1.4 m.

Dodatkowe wyposażenie

Wybierając nową windę dla osoby niepełnosprawnej warto zwrócić uwagę także na dodatkowe wyposażenie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dodatkowe wyposażenie również musi spełniać odpowiednie normy. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednią windę, powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Warto poszukać również porządnej firmy, która specjalizuje się w montażu i serwisie tego typu wind. Systematyczna konserwacja windy odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto podpisać umowę na konserwację. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby dokonywać zakupu jedynie u rzetelnych firm, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i wieloma zadowolonymi klientami.

Więcej na temat wind dla niepełnosprawnych znajdziecie na stronie https://www.platformy-przyschodowe.pl/winda-dla-niepelnosprawnych