Instalacje

Wybór listwy przypodłogowej – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Listwy przypodłogowe stanowią element wykończenia podłogi. To jaki rodzaj listwy wybierzemy będzie niejako rzutować na całą estetykę wnętrza. Dlatego też przy wyborze listew ważne jest aby dobrać ich odpowiedni rozmiar i kolor a nawet materiał z którego są wykonane.

Listwy przypodłogowe odpowiednio zwymiarowane

Zanim kupimy listwy przypodłogowe zwymiarujmy pomieszczenie i dobierzmy pasujący rodzaj listwy. Powinny one pasować zarówno na długość jak również na szerokość danego pomieszczenia. Listwy przypodłogowe można kupić z uwzględnieniem konkretnego rozmiaru oraz sposobu montażu. Dostępne są w sprzedaży listwy do klejenia, montowane na kołki.

Jakie wybrać listwy przypodłogowe?

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo rodzajów listew. Najpopularniejsze okazują się być listwy MDF, listwy drewniane, listwy fornirowane. Najbardziej uniwersalne są listwy przypodłogowe MDF. Można je montować w każdym pomieszczeniu: w kuchni, salonie a nawet w łazience (jeśli mają właściwości wilgocioodporne).

Kolor listwy przypodłogowej ma znaczenie

Wybór materiału i fasonu listwy ma duże znaczenie jeśli chodzi o estetykę całego wnętrza. Niemniej ważna jest również kolorystyka listew. W przypadku listew przypodłogowych najlepiej sprawdzają się te w uniwersalnej kolorystyce. Białe, ecru, szare i czarne. Listwy przypodłogowe białe pasują niemal do każdego rodzaju wnętrza. Niezależnie od tego czy mamy salon w stylu skandynawskim czy sypialnię w stylu nowoczesnym. Białe listwy przypodłogowe będą świetnym uzupełnieniem do ciemny i jasnych paneli podłogowych. Duzy wybór listew przypodłogowych do wielu aranżacji wnętrz znajdziesz w ofercie sklepu E – listwy.pl. Listwy przypodłogowe białe – sprawdź ofertę.