Instalacje

Zawory pneumatyczne – zawory kołnierzowe i gwintowane – różnice i zastosowanie

Zawory pneumatyczne są bardzo ważnym elementem w każdej instalacji pneumatycznej. Mają kilka zadań, ale najważniejsze, to nadanie odpowiedniego kierunku medium, np. cieczy, czy gazu. Warto znać rodzaje zaworów pneumatycznych i ich zastosowanie, przed przystąpieniem do instalacji. 

Zawory pneumatyczne – jakie są rodzaje? 

Zawory pneumatyczne to jedne z głównych elementów każdej instalacji. Przede wszystkim odpowiadają za poziom ciśnienia w instalacji, a także za natężenie przepływu. Również nadają kierunek przepływu, jak już wspomnieliśmy wcześniej. Zawory pneumatyczne są zaawansowaną technologią, która pozwala nam sterować przepływem danego medium w instalacji. Za pomocą zaworów pneumatycznych, można także zamykać i otwierać dopływ danego medium np. gazu. W zaworach pneumatycznych częścią odpowiedzialną za 

Wyróżnić możemy kilka rodzajów zaworów pneumatycznych. Dwa główne, to zawory kołnierzowe i gwintowane. Zawory te różnią się budową – w zależności od naszych potrzeb będziemy mogli zdecydować się na inny rodzaj zaworów. 

Zawory pneumatyczne – zastosowanie 

Zawory pneumatyczne to bardzo ważny element w instalacji. Ich szczelność będzie miała wpływ na odpowiednie ukierunkowanie cieczy, gazu lub innej substancji. Również zatrzymanie przepływu gazu lub cieczy, może się powieść w zależności od szczelności naszych zaworów. Dlatego też zawory pneumatyczne powinny pochodzić tylko od sprawdzonych producentów. Świetnym przykładem jest tutaj firma TE-HA-BUD, która zajmuje się zaworami pnemuatycznymi, elektromagnetycznymi i innymi elementami, które są wymagane w niemal każdej instalacji: http://www.zawory.com.pl/zawory-pneumatyczne,z,30.html

Zawory pneumatyczne mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Przede wszystkich doskonale sprawdza się w przemyśle, gazownictwie, ciepłownictwu. Również zawory pneumatyczne znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym.