Smaczne mrożone jogurty z lodziarni Nowe Horyzonty
Poradnik

ABC lodów naturalnych w pigułce

Rzemieślnik lodów naturalnych to osoba, która nie tylko produkuje lody, ale też tworzy różnorodne smaki oraz kompozycje do których potrzebne są najwyższej jakości surowce. O jakich mowa? Jaką rolę odgrywają cukry i stabilizatory? Jakie składniki są potrzebne do uzyskania prawdziwych lodów. W dalszej części artykułu zdradzamy szczegóły na zadane pytania.

Mrożone jogurty – podstawowe surowce

Podstawowym składnikiem lodów mlecznych jest mleko, śmietana a w przypadku mrożonych jogurtów – jogurt. Niemniej jednak nie powinno to być zwykłe mleko UHT, ponieważ jest mało przydatne w procesie produkcji lodów rzemieślniczych. Dlatego stosuje się mleko odtłuszczone, ponieważ tłuszcz mleczny uzyskuje się ze śmietanki. Oprócz nabiału ważnym elementem jest również poziom słodkości. Dlatego wykorzystuje się miód, glukozę, czy też sacharozy w zależności od danej receptury. Najczęściej stosowanym cukrem jest sacharoza. Natomiast do sorbetów dodawana jest dekstroza, ponieważ ma właściwości przeciwgnilne. Bardzo popularnym rodzajem jest również cukier inwertowany, ponieważ poprawia stabilność oraz posiada prawidłowe parametry.

Woda, owoce i orzechy – mrożone jogurty

Do produkcji lodów używa się wody przebadanej, którą można pić. Niedozwolone jest stosowanie wody o podejrzanym zapachu na przykład chloru. Z kolei stosowanie świeżych owoców pozwala uzyskać prawidłowy smak. Najlepsze lody uzyskuje się w okresie zbiorów owoców. Zamraża się je w przypadku gdy są one dojrzałe i jest ich zbyt dużo do wykorzystania. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowaniem owocowych pulp, które nie zmieniają prawie swojego smaku, ani właściwości. Stosowane orzechy również powinny być odpowiedniej jakości. To oznacza, że powinny być suche, zdrowe oraz smaczne. Na ich smak wpływa właściwe prażenie. Często stosuje się także pasty orzechowe. Dzięki temu można uzyskać naturalny smak lodów cały rok.

Lody od lodziarni Nowe Horyzonty

Lodziarnia Nowe Horyzonty posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji mrożonych jogurtów, dzięki temu każdy klient otrzymuje nie tylko smaczne, ale i zdrowe lody. Do produkcji użyte są właśnie najwyższej jakości produkty z natury. Należą do nich jogurty, owoce, orzechy, kakao czy też woda. Lodziarnia oferuje także lody na dowóz na terenie Zielonej Góry, dzięki czemu każdy może zamówić te lodowe przysmaki. Jeśli chcesz sprawdzić szczegóły i zapoznać się z menu, koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem: https://nowe-horyzonty.com/