Instalacje

Jak dbać o boisko sportowe polipropylenowe?

Polipropylen znajduje zastosowanie nie tylko w wielu gałęziach przemysłu ale jak się okazuje również w branży sportowej. Coraz więcej sprzętu sportowego, akcesoriów produkowanych jest z polipropylenu. Bardzo często stosowane są na boiskach sportowych nawierzchnie z polipropylenu. Zarówno sposób ich montażu jest dość łatwy, jak również sama pielęgnacja tego typu boiska. Jak zadbać o boisko sportowe polipropylenowe?

Ocena techniczna konstrukcji nawierzchni sportowej

Coraz więcej firm decyduje się na tworzenie boisk z polipropylenu. Ten rodzaj nawierzchni co prawda nie należy do najtańszych, jednak w perspektywie czasu jest opłacalny. Raz zamontowana nawierzchnia na boisko sportowe może posłużyć na wiele lat. Najważniejsza jest jednak właściwa pielęgnacja. Tutaj musimy mieć na uwadze jak eksploatowane jest bosko sportowe. Każdego roku tuż przed sezonem warto boisko poddać ocenie technicznej i sprawdzić czy jego konstrukcja nie jest naruszona, czy nie ma wyrw, zapadlisk itp.

Renowacja boisk poliuretanowych

Niezależnie od tego czy boisko sportowe posiada nawierzchnię z asfaltu czy modułową nawierzchnię z poliuretanu/polipropylenu zawsze musi być co jakiś czas przeprowadzona renowacja. Boiska poliuretanowe i polipropylenowe należy takiej renowacji poddawać. Szczególnie jeśli zauważymy, że nawierzchnia na boisku nie jest wystarczająco równa, posiada koleiny itp. Więcej na temat tego jak przeprowadzana jest renowacja boisk poliuretanowych dowiesz się na stronie: https://courty.pl/renowacja-boisk-asfaltowych/