Sygnalizatory ppoż – podstawowe zastosowanie
Projekt i budowa systemu przeciwpożarowego powinny być tworzone z udziałem specjalistów. Tworzenie i wdrażanie systemów ppoż wymaga wiedzy, doświadczenia i zastosowania odpowiednich urządzeń. Przy kompletowaniu urządzeń na pewno nie może zabraknąć wszelkiego rodzaju czujników i sygnalizatorów. Jaką właściwie pełnią rolę i jakie mają zastosowanie? Podpowiadamy!
Sygnalizatory optyczne, akustyczne – najpopularniejsze modele
Sygnalizatory przeciwpożarowe to urządzenia bardzo często montowane w systemach ppoż. Dzięki nim w szybki i sprawny sposób można podjąć ewakuację z budynku. W sytuacji pojawienia się pożaru sygnalizatory (w zależności od wybranego modelu) mogą informować o zaistniałym zagrożeniu poprzez sygnał świetlny, dźwiękowy i obu naraz.
Są to urządzenia, które znajdują powszechny użytek, montowane są nie tylko w budynkach użyteczności publicznej ale bardzo często w prywatnych domostwach. W zależności od specyfiki wymagań ppoż instaluje się wybrane modele sygnalizatorów. Montowane są zarówno sygnalizatory optyczne wewnętrzne jak i sygnalizatory akustyczne zewnętrzne.
Zastosowanie sygnalizatorów przeciwpożarowych
Zastosowanie sygnalizatorów ppoż jest dość powszechne. Niemal w każdym systemie ppoż znajdują się czujniki i urządzenia sygnalizacyjne. Bez nich ewakuacja w sytuacji pojawienia się pożaru byłaby utrudniona. Przykładowe modele sygnalizatorów ppoż optycznych i akustycznych można znaleźć w ofercie producenta W2 – https://w2.com.pl na stronie ofertowej dostępnych wiele innych urządzeń, dzięki którym możliwe jest skonstruowanie poprawnie działającego systemu ppoż. Wszystkie dostępne w ofercie sygnalizatory posiadają certyfikację i odpowiednie normy użytkowania. Większość modeli dostępnych na stronie posiada obudowę wykonaną z tworzywa niepalnego, w której znajdują się podzespoły elektroniczne. Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań w temacie urządzeń ppoż znajdziesz je na stronie producenta W2.